انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران
مشکل خرابی رنگ و تعمیر تلویزیون سامسونگ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران (http://www.controliran.com)
+-- انجمن: مربوط به سایت (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: عمومی (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- موضوع: مشکل خرابی رنگ و تعمیر تلویزیون سامسونگ (/showthread.php?tid=2338)مشکل خرابی رنگ و تعمیر تلویزیون سامسونگ - sara97 - 11-04-2018 04:43 PM

در اکثر موارد خرابی scalar ic باعث به وجود آمدن این عیب می شود. در بعضی موارد، شکل موج در خروجی آن مشاهده می شود ولی ممکن است این موج داده لازم برای ارسال به برد کنترلر نباشد یا ناقص باشد. از بین رفتن بیت ها در حین انتقال داده به صفحه نمایش ممکن است ایراد های را که در رنگین کمان شدن صفحه به وجود آورد.
اگر IC کنترلر خراب باشد سیگنال ها را به درستی از SCALAR دریافت می کند، اما نمی تواند سیگنال ها را به درستی به TCP ارسال کند، در نتیجه مشکل رنگ در صفحه نمایش به وجود می آید.
تحقیقات نشان می دهد که در حال حاضر امکان اندازه گیری دقیق سیگنال های دیجیتال وجود ندارد.سیگنال های دیجیتال با سیگنال های RGB تلویزیون های CRT ، کاملا متفاوتند، در تلویزیون های ال سی دی یک رشته کابل مرتبط بین مادر برد و برد کنتزل حاوی اطلاعت زیادی است. به همین دلیل اندازه گیری آن مشکل است. یکی از روش های که برای رفع مشکل رنگ در تلویزیون ها به کار می رود، مقایسه ماردبرد یا برد کنترلر با نوع سالم آن است. در این روش می توان با فرض سالم بودن کابل رابط تشخیص داد کدام یک (مادربرد یا برد کنترلر ) مشکل رنگ ایجاد کرده است. با این روش کلی در وقت عیب یابی اگر تصویر خروجی مانیتور ال سی دی سفید است با تشخیص سالم بودن منبع تغذیه ، برد اینورتر و بک لایت ها، باید به عیب یابی قسمت های پرداخت که باعث سفیدی تصویر شده است. چند دلیل برای به وجود آمدن این مشکل وجود دارد که به آن اشاره می شود.

تعمیر تلویزیون ال جی تعمیر تلویزیون سامسونگ[/code]