زمان کنونی: 10-21-2020, 10:45 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)چطور با وازلین جای زخم را به حداقل برسانیم


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
چطور با وازلین جای زخم را به حداقل برسانیم
نویسنده پیام
sara97
Unregistered

 
ارسال: #1
چطور با وازلین جای زخم را به حداقل برسانیم
چطور با وازلین جای زخم را به حداقل برسانیم
زخم*های جزئی و جوشگاه*های جراحی باید به خودی خود بهبود یابند، اما کارهایی است که با انجام آن می*توانید جاگذاری زخم را به حداقل برسانید.

برای به حداقل رساندن جای زخم به این توصیه*ها عمل کنید:

- همیشه محل بریدگی، خراشیدگی یا سایر زخم*های پوست را پاک نگهدارید. به آرامی با آب و صابون منطقه را تمیز کنید تا میکروب*ها و کثافات زدوده شوند.

- مقداری وازلین روی محل به کار برید تا پوست را مرطوب نگهدارید. وازلین مانع از خشک*شدن پوست و تشکیل کبره روی آن می*شود؛ ترمیم زخم*هایی که کبره می*بندند، بیشتر طول می*کشد. این کار همچنین مانع از آن می*شود که جوشگاه زخم بیش از حد بزرگ، عمیق یا خارش*دار شود. مادامی که زخم به طور روزانه تمیز شود، نیازی به استفاده از پماد آنتی*بیوتیک نیست.

- پس از شستن و پوشاند زخم با وازلین، با بانداژ چسبنده زخم را بپوشانید. در زخم*ها و خراشیدگی*های بزرگ یا قرمزی*های مداوم، ممکن است استفاده از پوشش*های هیدروژل یا ژل سیلیکون لازم باشد.

- روزانه باندا*ژتان را عوض کنید تا زخم را در حینی که دارد ترمیم می*شود، پاک کنید. اگر پوست شما به چسب زخم حساس است،* از گازهای غیرچسبنده استفاده کنید و روی آن با چسب کاغذی ثابت کنید. اگر ژل سیلیکون یا پوشش*های هیدروژلی استفاده می*کنید، به دستورات روی بسته*بندی برای تعویض آن*ها توجه کنید.

- از توصیه*های دکتر را برای زخم*هایی که نیاز به بخیه زدن دارند، پیروی کنید. این کار احتمال ایجاد جوشگاه زخم را به حداقل می*رساند.

- هنگامی*که پوست بهبود یافت، آن را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید. محافظت در برابر نور آفتاب ممکن است به کاهش تغییر رنگ قرمز یا قهوه*ای در محل کمک کند و باعث محو شدن سریع*تر جوشگاه شود.
11-12-2018 01:27 PM
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پیام های داخل این موضوع
چطور با وازلین جای زخم را به حداقل برسانیم - sara97 - 11-12-2018 01:27 PM

پرش به انجمن: