زمان کنونی: 07-15-2020, 06:40 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)معرفی رشته مهندسی کنترل و اتوماسيون صنعتي


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
معرفی رشته مهندسی کنترل و اتوماسيون صنعتي
نویسنده پیام
Rah Man آفلاین
مدیر کل سایت
*******

ارسال ها: 49
تاریخ عضویت: Jul 2014
اعتبار: 2
ارسال: #1
معرفی رشته مهندسی کنترل و اتوماسيون صنعتي
تعريف و هدف :

كنترل ازجمله زمينه هاي مهم مهندسي برق است كه به تحليل، طراحي وبكارگيري سيستم‌هاي كنترل واتوماسيون درصنايع می پردازد. باتوجه به تحولات تكنولوژي درزمينه اطلاعات واتوماسيون نقش رشته كنترل دراين تحولات بيش ازپيش نمايان شده است. تحولات تکنولوژی درابزاردقيق وسيستم‌هاي كنترل وتدوين نظريه هاي جديددرزمينه كنترل سيستم‌هاي غيرخطي وپيچيده، اتوماسيون درواحدهاي صنعتي وغيرصنعتي را به يكي ازضرورتهاي تكنولوژي امروز تبديل کرده است. اين تكنولوژي زمينه كاربردخودراازصنعت به زمينه هاي ديگرازجمله اتوماسيون ساختمان، اتوماسيون تجهيزات اداري، مهندسي پزشكي، مانيتورينگ وكنترل ازراه دور و غيره نيز گسترش داده است.

تحولات درزمينه سيستم‌هاي كنترل واتوماسيون فرصت هاي زيادي رابراي فارغ التحصيلان اين رشته فراهم كرده است، تا در تحليل سيستم ها، طراحي سيستم‌هاي جديد و تحقيق درتدوين روش هاي نوين، نقش اساسي را درتحولات تكنولوژي دركشور ايفا نمايند.

دربررسي برنامه هاي درسي دانشگاههاي معتبر جهان و با توجه به اعلام نياز صنايع به وجود مهندسان كنترل آشنا به سيستم‌هاي جديد ابزاردقيق و اتوماسيون برنامه درسي گرايش کنترل و اتوماسيون صنعتي طراحي و تدوين شده است. گرايش جديد باتوجه به نيازصنايع و بالاخص صنايع نفت به آشنايي باتحولات اتوماسيون وكاربردآن درصنايع وتجارب دانشگاههاي معتبرجهان دراين زمينه تدوين شده است.

فارغ التحصيلان اين گرايش توانائي تحليل و طراحي سيستم‌هاي اتوماسيون صنعتي (جنبه هاي سخت افزاري و نرم افزاري) وكاربرد آنها رادرصنعت داشته ومي توانند صاحبان صنايع را در بكارگيري تكنولوژي هاي جديد اتوماسيون ياري نمايند. علاقه مندانی که به دلایل مختلف قادر به ادامه تحصیل و شرکت در کلاسها به صورت حضوری را ندارند می توانند سطح دانش و تواناییهای علمی خود را در این دوره ارتقا ببخشند و از تجربیات و دانشته های اساتید مجرب این دانشکده استفاده نمایند. این دوره در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

قابليتها ، نقش و توانائيهاي دانش آموختگان رشته :

دانش آموختگان این رشته دید وسیعی نسبت به تکنیکهای روزکنترل از جمله کنترل رباتیک، کنترل هوشمند، اتوماسیون پیشرفته و غیره پیدا می کنند و پس از گذراندن پروژه نهایی روی یک یا چند تکنیک پیشرفته کنترلی با عمق بیشتری کار کرده و تسلط پیدا می کنند.

ضرورت و اهميت:
با توجه به پیشرفت روزافزون علم برای ارتقای کیفیت صنایع میهن عزیزمان نیاز به آموزش مهندسین و آشنایی عمیق آنها با روشها و تکنیکهای روز است. از این رو این دانشکده با استفاده از تکنولوژی آموزش از راه دور و حمایت و همت اساتید مجرب خود این امکان را برای علاقه مندان قرار می دهد تا با مرزهای دانش در دنیای مهندسی کنترل آشنا شوند.

طول دوره و شکل نظام:
طول دوره و شكل نظام آموزشي دوره مطابق با آیین‏ نامه دوره هاي کارشناسی ارشد مجازي می‏باشد.

تعداد واحدهاي درسي:
تعداد واحدهای آموزش و پژوهشی این دوره 32 واحد است.

- دروس اصلی-اجباری 9 واحد

- دروس اختیاری :
دانشجو بايد18 واحد با موافقت استاد راهنما و تصويب گروه از ليست دروس اختياري گرايش اتوماسيون صنعتي ابزار دقيق و رباتيك اخذ نمايد. لازم به ذکر است تعداد بیش از 18 واحد اخذ شده از جدول دروس اجباری به عنوان واحد اختیاری قابل احتساب می‌باشد.

- پروژه نهایی 3 واحد

- روش تحقيق و سمینار 2 واحد

جمع كل واحدها 32 واحد
07-30-2014 01:48 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

mohammad286 آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال ها: 2
تاریخ عضویت: Feb 2016
اعتبار: 0
ارسال: #2
RE: معرفی رشته مهندسی کنترل و اتوماسيون صنعتي
دست درد نکنه مطلب قشنگی گذاشتی

رهن و اجارهhttp://jayino.com/
02-13-2016 11:57 AM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: