زمان کنونی: 07-05-2020, 08:06 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)چراغ های هشدار مهم روی داشبورد ماشین


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
چراغ های هشدار مهم روی داشبورد ماشین
نویسنده پیام
sahariM آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال ها: 4
تاریخ عضویت: Jan 2017
اعتبار: 0
ارسال: #1
چراغ های هشدار مهم روی داشبورد ماشین
ماشین های مدرن همواره در جهت بهبود تجربه رانندگی، بهینه سازی شده اند. یکی از این پیشرفت های مهم در صنعت اتومبیل سازی، امکان برقراری ارتباط بین ماشین و راننده می باشد! در واقع ماشین های مدرن به هنگام مواجه شدن با مشکل، میتوانند آن را به شما انتقال دهند. این کار با نشان دادن چراغ های هشدار روی داشبورد، پشت آمپ ماشین امکان پذیر شده است. بنابراین شما باید معنی هر چراغ را بدانید تا بتوانید مشکل را رفع کنید.

[تصویر: car-warning-lights.jpg]

۱-افت فشار روغن خودرو

این چراغ هشدار به شکل یک قوطی روغن قدیمی به رنگ قرمز، کهربایی یا نارنجی نمایش داده می شود. معمولا رانندگان تعبیر درستی از این چراغ هشدار نمی کنند و راه تصحیح آن را نمیدانند. و البته یکی از مهمترین چراغ های هشدار در ماشین های مدرن به شمار می رود. در صورتی که با این چراغ هشدار روبرو شدید، سریعا آن را پیگیری کنید. باید سیستم روغن موتور شامل پمپ و فیلتر را بررسی کنید.


۲-چراغ هشدار فشار باد تایر


نماد این چراغ معمولا در هر ماشینی متفاوت است ولی در هر صورت نشان دهنده تایر خودرو ست. تنظیم فشار باد تایرها از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که باد تایرها تنظیم نباشد، نمیتوان به راحتی ترمز گرفت و کنترل ماشین سخت است. تنظیم فشار و ساده و کم هزینه است ولی اگر آن را پشت گوش بیاندازید، هزینه های سنگینی متحمل خواهید شد.

بسیاری از ماشین ها نه تنها کم باد بودن لاستیک را به شما اطلاع می دهد، بلکه به شما می گوید که کدام لاستیک کم باد شده است. عاج و بدنه لاستیک خود را بررسی کنید. در صورتی که آسیب دیده است، باید یک تایر نو بخرید.

۳-چراغ چک موتور


یکی از ترسناک ترین چراغ های هشدار که ممکن است روی داشبورد ماشین ببینید، چراغ چک خودرو می باشد. چرا که احتمالا به دلیل یک مشکل مهم و جدید در موتور خودرو ، روشن شده است. دلیل دیگر شاید این باشد که این چراغ موارد زیادی را پوشش می دهد.ممکن است یک مشکل جدی یا کاملا ساده باشد.

نمیتوان یک نسخه کلی برای مواجه شدن با این مشکل پیچید! از آنجایی که روشن شدن این چراغ به موارد زیادی مرتبط می شود، باید تمامی علائم را بررسی کنید تا احتمالات را کاهش دهید. به عنوان یک قانون کلی، اگر این چراغ چشمک می زند، مشکل از سیستم انتشار و به احتمال زیاد مبدل کاتالیزوری می باشد. اگر چراغ ثابت باشد، احتمالا مشکل جدی تری وجود دارد و باید سریعا نزد یک مکانیک حرفه ای بروید.


۴-مشکل سیستم برق خودرو


این چراغ معمولا به شکل باتری خودرو و به رنگ قرمز بدون چشمک زدن نمایش داده می شود . احتمالا چون نماد باتری را میبینید، احتمال می دهدی که مشکل از باتری خودرو ست ولی نه! مشکل از سیستم برق خودرو می باشد که ممکن است در هر قسمتی از خودرو از جمله دینام ماشین رخ دهد.

این چراغ به این مسئله اشاره دارد که سیستم شارژ دچار مشکل شده است و به خودی خود یک خبر بد برای شماست. چرا که نشان دهنده این است که باتری به درستی شارژ نمی شود و یا نمیتواند شارژ را در خود نگه دارد.

طبیعتا شما نیمتوانید ماشین با باتری خالی را روشن کنید، بنابراین مشکل در سیستم برقی خودرو باعث معطل شدن شما می شود. پس در صورتی که این چراغ روشن شد، به نزدیکترین مکانیکی بروید تا در اولین فرصت مشکل شما برطرف شود.


۵-چراغ هشدار سیستم خنک کننده خودرو

این چراغ هشدار به شکل یک ترمومتر غرق در روغن نمایش داده می شود. این چراغ برخلاف سایر موارد ، تقریبا به آنچه که نمایش می دهد مربوط می شود! در صورتی که سیستم خنک کننده موتور به دمایی بالاتر از حداکثر دما برسد، این چراغ روشن می شود. در واقع این چراغ بدین معناست که موتور خودروی شما داغ کرده است..

کمی گیج کننده است چرا که موارد زیادی در ماشین ممکن است باعث داغ کردن موتور شوند. چیزی که مسئله را پیچیده تر می کند ، این است که دسترسی به موتور در ماشین های مدرن دشوار است . بنابراین اگر در حال رانندگی این چراغ روشن شد، ماشین را در یک نقطه امن پارک کنید. کاپوت ماشین را باز کنید و اجازه دهید موتور ماشین خنک شود.
01-10-2020 11:08 PM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: