زمان کنونی: 12-07-2019, 02:51 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

تفاوت شب های امتحان در خوابگاه دختران و پسران

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:

نویسنده پیام
ميلاد خليلي
Unregistered

ارسال: #1
خوابــگاه دختران ( شـب امتحان )

سکـانس اول : ( دخــتر « شبنم » نامی با چـند کتـاب در دسـتش وارد واحــد دوستش « لالـه » می شود و او را در حــال گریه می بیــنـد . )

شبنم :ِ وا !… خاک بـرسرم ! چــرا داری مثــل ابـر بهـار گریـه می کـنی ؟!

لالـه : خـدا منـو می کشـت این روزو نـمی دیدم . ( همچـنان به گریـه ی خود ادامــه می دهـد . )

شبنم : بگـو ببـینم چی شـده ؟

لالـه : چی می خواســتی بشـه ؟ امروز نـتیجه ی امتـحان < آناتومی !!! > رو زدن تــو بُــرد . منــی که از ۶ مـاه قبـلش کتابامـو خورده بــودم ، مـنی که بـه امیـد ۲۰ سر جلـسه ی امتحــان نشـسته بودم، دیــدم نمــره ام شـده ۱۹ !!!!!! ( بر شـدت گریه افزوده می شــود )

شبنم : ( او را در آغــوش می کشـد ) عزیـزم … گـریه نـکن . می فهـممت . درد بـزرگیــه ! ( بغـض شبنم نیز می ترکـد ) بهتـره دیگـه غصه نخـوری و خودتـو برای امتحـان فـردا آمـاده کنـی . درس سخت و حجیــمیـه . می دونی کـه ؟

لالـه : ( اشک هایش را آرام آرام پـاک می کنـــد ) آره . می دونـم ! امـا من اونقــدر سـر ماجـرای امـروز دلم خـون بـود و فقط تونـستم ۸ دور بخـونم !
می فهـمی شبنم ؟ فقط ۸ دور … ( دوبـاره صـدای گریـه اش بلـند می شود ) حالا چه جــوری سرمـو جلوی نـازی و دوستـاش بلـند کنـم ؟!!

شبنم : عزیزم … دیگــه گریه نکن . من و شهــره هم فقط ۷ – ۸ دور تـونســتیم بخـونیم ! ببـین ! گریـه نکن دیـگه . فکـر کردن به ایـن مســائل کـه می دونـم سخــته ، فایده ای نـداره و مشــکلـی رو حـل نـمی کنـه .

لالـه : نـمی دونـم . چـرا چنـد روزیـه که مثـل قدیم دلـم به درس نـمیره . مثـلاً امـروز صبــح ، ساعـت ۵/۷ بیـدار شـدم . باورت مـیشه ؟!

( در همیــن حال ، صـدای جیــغ و شیـون از واحـد مجـاور به گوش می رسـد .
اسـترس عظیـمی وجـودِ شبنم و لالـه را در بر می گیــرد ! دخـتری به نـام « فرشــته » با اضـطراب وارد اتـاق می شـود . )

شبنم : چی شـده فرشــتـه ؟!

فرشــته : ( با دلهــره ) کمـک کنیـد … نـازی داشت واسـه بیــستمـین بـار کتــابشـو می خـوند که یـه دفعــه از حـال رفت !

شبنم : لابــد به خـودش خیلی سخــت گرفته .

فرشــته : خب ، منــم ۱۹ بـار خونـدم . این طـوری نـشدم ! زود باشیــد ، ببـریـمش دکتــر . ( و تمــام ساکنـین آن واحـد ، سراسیـمه برای یاری « نــازی » از اتـاق خارج می شـونـد . چـراغ ها خامـوش می شود . )

خوابــگاه پســران ( شـب امتحان )

سکــانـس دوم : ( در اتـاقی دو پـسر به نـام های « مهـدی » و « آرمــان » دراز کشــیده انـد . مهـدی در حال نصـب برنـامه روی لپ تـاپ و آرمـان مشغــول نوشــتـن مطالبی روی چـند برگـه است . در هـمین حـال ، هم اتاقي شـان ، « میـثــاق » در حـالی که به موبایـلش ور می رود وارد اتــاق می شـود )

میثـــاق : مهـدی … شایـعه شـده فـردا صبــح امتـحان داریـم .

مهـدی : نـه ! راســته . امتـحان پایــان تــرمه .

میثــاق : اوخ اوخ ! مــن اصـلاً خبـر نـداشـتم . چقـدر زود امتـحانا شـروع شــد .

مهـدی : آره … منــم یه چنـد دقـیقه پیـش فهمـیدم . حالا چیــه مگـه ؟! نگـرانی ؟ مگـه تو کلاسـتون دختـر نداریـد ؟!

میثــاق : مـن و نـگرانی ؟ عمــرا ً!! ( بـه آرمــان اشــاره می کنـد ) وای وای نیگــاش کـن ! چه خرخـونیــه این آقـا آرمـان ! ببیــن از روی جـزوه های زیـر قابلمــه چه نـُـتی بـر می داره !!

آرمـــان : تـو هم یه چیزی میگــیا ! ایـن برگـه های تقـلبه کـه ۱۰ دقیـقــه ی پیـش شـروع به نـوشتـنــش کردم . دختــرای کلاس مـا که مثـل دختـرای شما پایـه نیســتن . اگـه کسی بهت نـرسوند ، بایــد یه قوت قلــب داشته باشی یا نـه ؟ کار از محکـم کاری …

مـهدی : ( همچــنان که در لپ تاپــش سیــر می کنـد ) آرمــان جـون … اگه واسـت زحمـتی نیست چنـد تا برگـه واسه مـنم بنـویس . دستـت درست !

در همیـن حــال ، صـدای فریـاد و هیاهـویی از واحـد مجـاور بلـند می شود . پسـری به نـام « رضـا » با خوشحـالی وسط اتـاق می پـرد )

میـثــاق : چـت شده ؟ رو زمــین بنـد نیـستی !

رضــا : استقلال همین الان دومیشم خورد !!!

مهـدی : اصلا حواسم نبود . توپ تانک فشفشه …...!!! پرسپولیس قهرمان میشه خدا می دونه که حقشه …………… و تمــام ساکنیـن آن واحـد ، برای دیـدن ادامـه ی مسـابقـه به اتاق مجـاور می شتـابنـد . چراغ هـا روشــن می مانند ………

H

منبع niksalehi.com
01-13-2011 04:55 PM
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

کندری آفلاین
کاربر معمولی
*

اعتبار: 0
ارسال: #2
RE: تفاوت شب های امتحان در خوابگاه دختران و پسران
سلام ميلاد جان..قشنگ بود مرسي
01-14-2011 08:06 PM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

الناز زمانی آفلاین
کاربر فعال
**

اعتبار: 1
ارسال: #3
سلام
ما هم از بخت بد 3-4 ماهه خوابگاه نشین شدیم ولی از این خبرا نیست ...متاسفانه!
شاید چند تا سکانس یک هفته اخیر خوابگاه ما هم جالب باشه :

سکانس اول
صبح - داخلی - اتاق 101
الهام : وری وری . دیرت بی . وری .......پ سی نمی رسی ؟ وریس . . . استادت مره ... مه نمحای درست حذف کنی ؟ بلند با دیه
الناز : برو عامو بینم . صب اول صبی سگ میره دانشگا ؟ ! ! !
الهام : خو پاس که نونی کنی . پ حد اقل وری رو دٌم سر کاریا حذف اضطراریش
الناز : (خواب آلود در تخت) حالو می رم . یه نیم ساعت دیگه بخوابم

"این پلان بار ها و بارها از 8:30 صبح تا حدود 11:30 تکرار می شود"

ظهر - داخلی- اتاق 101
الهام الناز را زیر بغل زده با داد و فریاد که به دلیل شامل بودن فحش های لری سانسور گردیده به داخل دستشویی پرتاب می کند .

النازدرون دستشویی بیدار شده و به خود می آید : ساعت چنده ؟
الهام : 12:30
الناز : خوب حالو که دیگه ظهره مسئول آموزش رفته . می ذشتی بخوابم .

این بار الهام الناز را را با اردنگی از سوییت پرت می کند بیرون و الناز از ترس دست به سنگ شدن لر فوراً خود را به دانشگاه می رساند.

سکانس دوم
شب - داخلی - ورودی خوابگاه
نگهبان به الناز که پشت در مانده : شما که بازم تاخیر داری ! کجا بودی تا این موقع ؟
الناز : برف بازی
فرم تاخیر 1 ساعته را پر می کند و به اتاق الهام می رود . (و احتمالا فردا حراست و کمیته انضباطی و ...به خاطر تاخیر)
الهام : سلام .چی کردی ؟ و کجا رسونیش؟
الناز : .گفتن 9 واحد بیشتر نداری نمی شه حذف کنی . از حد مجاز کمتره . فکر می کردم 12 تا دارم !!!! ........ ولی یه چیز جالب فهمیدم ! دیروز وقت انتخاب واحد تموم شده الهام . من که اصلا نمی دونسم ! ! ! ایو دیگه چی کار کنم ؟؟؟
الهام : ای بواه . ایسه ماها چی کنی ؟؟؟ تو خو یه جلسام سرکلاسش نرتیه. امتاحانش کیه؟
الناز:هفته ی دیگه ...چه میدونم . ولش کن حالا فعلا بیا بریم کارتن جدید خریدم ببینیم.
الهام:خاک د سرت ای سوسول بازیا چینه؟ تو آدم نموایی؟ یا خویی یا یه سره وا ای لب تاپت ور مری. وری خوته جم کو تا روییم کشتی بیریم.
الناز:پس بیو بیریم اتاق ما ولی من گشنمه اول فکر شام باش.

سکانس سوم
نیمه شب-داخلی -اتاق 101
الهام و الناز در حال کشتی گرفتن هستند که نسرین طبق معمول(چنان که که گویی" در " اصلا اختراع نشده ) با لب تاپش شیرجه می زند داخل اتاق : مگه شما دوتا امتحاناتون شروع نشده؟
الناز: ای که رشتش ورزشه میره 4 تا روپایی می زنه نمره میگیره درس خوندن نداره !!!منم از کار و زندگی وا کرده.
الهام : اولا ورزش نه "تربیت بدنی" دوما مخواه هنی نملم چرویام زیاد با ، تو اگه دوتا ریپایی زایی ، وا او رشتت ! آخه لئیم کاری وا کنترولم درس خونه داره ؟!! آخرش دکترام بیره مشه "ریموت "
نسرین :حالا دعوا نکنید بیاین یه ایمل جدید توپ دارم ببینین.
کلیپ رقص قاسم آبادی را باز کرده و به آنها نشان می دهد و سه تایی آنقدر سروصدا می کنند که شهین و مهین و اقدس و ... همه از اتاق های مجاور به نشانه اعتراض به داخل اتاق هجوم می آورند که نصفه شب است می خواهیم بخوابیم و .... احتمالا فردا دوباره دفتر امور خوابگاه ها و .... به خاطر عدم رعایت حقوق همسایه ها

سکانس چهارم
یک هفته بعد
شب - داخلی - اتاق 101
الهام و الناز پشت لب تاپ نشسته و برای بار 5672 ام با دقت کلیپ رقص قاسم آبادی را تماشا میکنند .الهام چنان به وجد آمده که لحجه اش را از یاد برده و با جدیت تمام کلیپ را نقد می کند.
الهام : عنصر اصلی و بسیار مهمی که تو این رقص قابل توجه عنصر عجله است .
بعد فیلم را عقب برده و به مردی که با شروع موسیقی با سرعت تمام و به جواد ترین شکل ممکن شروع به دویدن می کند و لنگ و لگد می اندازد اشاره کرده و دوباره حرفش را تاکید می کند .
الناز : بله کاملا درسته . و نکته ی بسیار مهم دیگه ای که باید در موردش حرف زد و بسیار به هماهنگی فرم و محتوا در این اثر کمک می کنه ، شلوار کردیه . به گشادی شلوار ها دقت کنین . چه هارمونی درخشانی در کار به وجود آورده !.....

الهام : آفرین . آفرین به مسئله ی خیلی خوبی اشاره کردی .... همچنین مسئله ی جدیت در هنگام رقص ....
در باز شده و نیلوفر وارد می شود . ( کلا اینجا حریم خصوصی معنی نداره . همه میان ، میرن ، ...)
نیلوفر : (با تعجبی آمیخته با خشونت)چی کار دارین می کــنیـــــــــــــــــــــــن ؟!!!! میشه شما تو این مدت امتحانا این قدر دوستی هاتونو تقویت نکنین ؟ مگه شما صبح امتحان ندارین ؟!!!! یک ترمه داریم این جا زندگی می کنیم به اندازه ی این یک هفته تفریح و سرگرمی نداشتیم . همش افتادین پای هم به مسخره بازی !

الناز و الهام سر هاشان را پایین انداخته و ادای خجالت کشیدن در می آورند.

الناز : (در حالی که ناخونش را می جود) خوب نیلوفر من روحیه و انگیزه درس خوندن ندارم ...حوصلم نمیشه .
الهام : آره .....راست می گه ..... اصلا این جا هیچ روحیه ای برای ما باقی نذاشته .... افسرده شدیم . رفتار های نامناسبی باهامون میشه .... ....
بعد یک بحث روانشناختی - اجتماعی - اقتصادی - آسیب شناسی - سیاسی - فلسفی - ....ای در می گیرد که تا به حال نظیرش را ندیده ای.
( بحث آن قدر جدی و حیاتی است که فکر می کنی با 3 تا روشنفکر گنده یا 3 تا متخصص آسیب شناس اجتماعی مواجهی !!!!! حتی باور نمی کنی کسی که با این همه ریز بینی جزئیات، درباره آثار مخرب ناشی از فشار های اجتماعی و رفتار های غیر انسانی در جامعه ی ایرانی بر روحیات جوانان و انگیزه های تحصیلیشان حرف می زند ، همان الهام لر است .)

بالاخره با یاد آوری نیلوفر بعد از 2ساعت و 47 دفیقه حرف زدن بحث پایان می گیرد.او هم از درس خواندن افتاده و حالا می شود دوباره جانگولر بازی را از سر گرفت .)

الهام و الناز مرحله ی آموزش را پشت سر گذاشته و به مرحله ی اجرا رسیده اند.
نیلوفر فیلم برداری می کند و آن ها قاسم آبادی می رقصند ....

سکانس پنجم
نزدیک صبح - داخلی - همان اتاق
الناز : 3 ساعت دیگه امتحان شروع میشه . هنوز نخوندیم .
نیلوفر : من که گفتم یک ترمه اینجاییم هیچ کس با هیچ کس حرف هم نمی زد، همین یک هفته آخری دوستی هامونو تقویت می کنیم ، بحث فلسفی می کنیم ، همه ی دردا و غم و غصه ها و عقده های طول تاریخ زندگیمون یادمون میاد ، همه ی خاطرات از کودکی تا امروزمونو تعریف می کنیم ، همه ی مشکلات جسمی و روحیمونو همین الان یه دفعه با هم می خوایم حل کنیم ، ورزش صبح گاهی میریم ، هر چی از اول ترم تا حالا از گشنگی می مردیم الان با وسواس و دقت و سلیقه ی تمام آشپزی می کنیم . با هم کارتون می بینیم ، 90 می بینیم ، فیلم می بینیم ، دیگه برنامه ای نیست که تلوزیون پخش کنه ما نبینیم . به هم محصولات فرهنگی از کتاب شعر و رمان تا جدید ترین آلبوم های موسیقی و سایت های سیاسی و ... معرفی می کنیم .
.............
........................
......................................

و خلاصه این زندگی ماست . و نه این که حتی فکر کنید تو 2- 3 ساعت آخر تند تند یه نگاهی به جزوه ها میندازیم ، چرا که خسته ایم و به این نتیجه می رسیم که بهتره قبل از امتحان یه کم بخوابیم . فردا هم خدا کریمه .

و فردا لهام با یک جعبه شیرینی بر میگرده خوابگاه چون اون قدر بهش تقلب رسیده که احتمالا پاس میشه . ولی من بازم نفهمیدم آخه ورزشم شد رشته ! ! !
................................................................................​................................................................................​.................................

Idea
01-17-2011 02:05 AM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ایمان صادقی
Unregistered

ارسال: #4
اين شرايط فكر كنم براي اكثر بچه ها صادق باشه .... اونم براي استرس هستش.
من خودم كه تمام كارهاي زندگيمو ميزارم وسط امتحان هاي آخر ترم انجام ميدم.
01-17-2011 02:45 PM
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

mehdii_59 آفلاین
کاربر خیلی فعال

ارسال: #5
سلام. ياد صحبت يكي از بزرگان افتادم :
" امتحان هاي زندگي به مراتب سخت تر و دشوارتر از امتحانات پايان ترم است"
اميدوارم همه مون بتونيم از اين امتحانات سربلند بيرون بيائيم.

وسيع باش و تنها و سربه زير و سخت.
"سهراب سپهري"
09-15-2011 07:17 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

arezu آفلاین
همکار انجمن

ارسال: #6
عالي بود

بسیار سفر باید
تور کیش
10-12-2014 01:15 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

نازنین زهرا91 آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال: #7
عالی بود. الان دیگه اکثرا شب امتحانی شدن.

تور تایلند
تور ترکیه
تور مالزی
08-17-2016 04:39 PM
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

پرش به انجمن: